Prywatne ubezpieczenie emerytalne w Niemczech - co warto o nim wiedzieć?
Jak działa prywatne ubezpieczenie emerytalne w Niemczech i czy są inne opcje, oferowane przez Państwo? Na te pytania odpowiadamy w naszym blogpoście.
2021-12-08, 15:15

Prywatne ubezpieczenie emerytalne w Niemczech - na czym polega

Jak działa prywatne ubezpieczenie emerytalne w Niemczech i na czym polega taka forma? Sprawdźmy w naszym artykule!


Niemiecki filary ubezpieczenia emerytalnego

Czy wiesz, że niemieckie ubezpieczenia składają się z trzech filarów, w odniesieniu do ubezpieczeń emerytalnych? Do pierwszego, podstawowego filaru zaliczamy ubezpieczenie emerytalne w Niemczech. Są to ubezpieczenia dla osób zatrudnionych, są one obowiązkowe i powszechne. Działają podobnie jak polski ZUS i są zależne od wysokości wynagrodzenia danje osoby. Drugi filar
to uzupełnienie pierwszego filaru, daje dwie możliwości zabezpieczenia emerytalnego, które są dotowane przez państwo. BAV oraz Riester-Rent. Trzeci filar zaś to prywatne ubezpieczenie emerytalne w Niemczech

Prywatne ubezpieczenie emerytalne w Niemczech

Warto wiedzieć, że prywatne ubezpieczenie emerytalne w Niemczech nie są obowiązkowe, jak sama nazwa wskazuje. Na czym polega ta forma ubezpieczenia? To gromadzenie środków pieniężnych w ramch produktów ubezpieczeniowe i bankowe czy też papierów wartościowych lub funduszy inwestycyjnych, a także kapitału rzeczowego. Szukasz bardziej szczegółowych informacji dotyczących ubezpieczenia emerytalnego? Czytaj zatem wpis na blogu firmy ComVers.

KONTAKT / AUTOR
ComVers
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.