Ubezpieczenia zdrowotne w niemczech - podpowiadamy na co nalezy zwrócić uwagę
W artykule, podpowiadamy na co zwrócić uwagę w przypadku ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech. Ta kwestia Cie dotyczy? Przeczytaj artykuł.
2019-06-13, 13:49

Ubezpieczenia Niemieckie

Jeśli choć trochę interesowałęś baź  interesowałaś się tematyką ubezpieczeń  w Niemczech z pewnością nie jest ci obca informacja, iż niektóre z nich są obowiązkowe. Ubezpieczenia  zdrowotne w Niemczech a także ubezpieczenia samochodowe tak zwane OC czyli od odpowiedzialności cywilnej to dwa typy ubezpieczeń, które w niemieckim państwie będą dla ciebie obowiązkowe, pod warunkiem, że zamieszkujesz na terenie Niemiec ponad rok.

Ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech

Dobierając ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jeden z nich oczywiście jest cena. W zależności od tego czy wybierzemy ubezpieczenie prywatne czy ubezpieczenie państwowe, w tak zwanej kasie chorych, z pewnością cena naszego ubezpieczenia będzie się różnić. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, szczególnie przy ubezpieczeniach prywatnych, szy wybrana przez nas opcja jest zgodna z ustawą, która reguluje ubezpieczenie zdrowotne. Na tej podstawie będziemy wiedzieć czy wykupując polisę jesteśmy w stu procentach chronieni. Jeżeli natomiast nie znamy języka, najlepszą opcją dla nas będzie zwrócenie się do agencji ubezpieczeniowej, której specjaliści mówią w języku polskim. Jedną z nich jest agencja, która działa stacjonarnie w Hamburga, Converse - natomiast zdalnie na terenie całych Niemiec. 

KONTAKT / AUTOR
ComVers
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx