Ubezpieczenie w niemczech - co musisz wiedzieć?
Nie wiesz jak załatwić ubezpieczenie w Niemczech? Nie znasz języka ani procedur? Jest na to sposób! Jaki? Sprawdź w naszym artykule!
2020-01-08, 14:59

Ubezpieczenie w Niemczech

Jeśli Twoje wiedza na temat ubezpieczeń niemieckich jest zero, pierwsze informacje jakie należy Ci przekać to kwestia obowiązkowych ubezpieczeń. Zdrowotne ubezpieczenie w Niemczech jest obowiązkowe dla wszystkich, którzy są zameldowani w Niemczech. Natomiast dla tych, którzy zamieszkują terytorium niemieckie powyżej pół roku obowiązkowe jest również ubezpieczenie komunikacyjne, od odpowiedzialności cywilnej, czyli popularne OC.

Jak załatwić formalności ubezpieczeniowe bez znajomości języka?

Jeśli mieszkaszw Niemczech na tyle długo, iż zaczyna obowiązywać Cie, któreś z wymienionych wyżej ubezpieczeń z pewnością zaczynasz się zastanawiać jak dopełnić formalności związanych z wykupieniem odpowiedniej polisy. Bez znajomości języka będzie to trudne, szczególnie gdy chcesz porównać kilka ofert i wybrać te najkorzystniejszą. Ubezpieczenie w Niemczech w tym wypadku warto zawrzeć za pośrednictwem multiagencji takiej jak ComVers. Specjaliści ubezpieczeniowy w multiagencji nie tylko wytłumaczą nam niezrozumiałe dla nas kwestie ale także porównają kilkanaście ofert na niemieckim rynku ubezpieczeniowym, wybierając dla Nas te odpowiednią - a to wszystko w naszym, ojczystym, polskim języku - przynajmniej w firmie Comvers możesz być tego pewnien!

KONTAKT / AUTOR
ComVers
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx