Ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech - jak ma je załatwić polak?
Jesteś polakiem, który już jakiś czas przebywa na terenie Niemiec? Przeczytaj w naszym arytule jak załatwić ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech.
2019-08-22, 14:28

Ubezpieczenie - ciężka sprawa?

Prawdą jest, iż biurokracja w Niemczech może przerazić nie jednego Polaka, który przebywa na terenie Niemiec i tam też pracuje. Jeśli dodatkowo nasz rodak nie zna języka niemieckiego sprawa wydaje się wręcz patowa i nie do rozwiązania. A ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech oraz komunikacyjne, czyli powszechnie znane ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej są przecież obowiązkowe, również dla polaków zamieszkujących germanię. 

Ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech - jak je załatwić?

Jeśli znać język możesz próbować załatwić polisę samodzielnie. Jeśli jednak jesteś rezolutny czy rezolutna z pewnością zechcesz porównać kilka polis a to już czasochłonna sprawa. Jeśli zaś nie znasz języka jest małe prawdopodobieństwo, że ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech uda ci się załatwić samodzielnie. W obu przypadkach przydatny będzie specjalista ubezpieczeniowy ze znajomością zarówno języka polskiego jak i niemieckiego. Takowego znajdziesz w firmie ComVers, które od 1995 roku pomaga polakom w kwestii ubezpieczeń ogólnie rozumianych, mowa więc i o zdrowotnych i mienia a także komunikacyjnych czy firmowych lub turystycznych czy na życie. 

KONTAKT / AUTOR
ComVers
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx